GELECEĞE BAKIŞ

Aksa Tarım’ın İnanlı İşletmesi’nde son teknolojiye sahip sağım sistemleri kullanılmaktadır.

2.000 baş kapasiteli anaç sağılır modern süt hayvancılığı yapılan işletmede, tümü bilgisayar entegreli olarak, hayvan hareketleri barkod sistemi ile izlenmektedir. Önümüzdeki yıllarda ülkemizin yüksek genetik kapasiteye sahip damızlık gebe düve ihtiyaçlarının bu işletmeden karşılanması hedeflenmektedir.

Şirket İnanlı İşletmesi’nde 2016 yılında 6.000 baş kapasiteyle başlayan besi hayvancılığı faaliyetini 2019 yılında 15.000 baş kapasiteye çıkararak modern besi hayvancılığı yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.


Aksa Tarım’ın Gelemen İşletmesi’nde ise gerek elma üretimi gerekse besi üretimiyle hem bölge ekonomisine hem de ülke ekonomisine katkılar sağlamaktadır. 2019 yılında 15.000 baş kapasiteye çıkarak ve Yapmış olduğu uygulamalar ile Bölge halkına Roll-Model görevini üstlenen Gelemen İşletmesi yapısında bulunan uzman kadrosu ile her zaman yenilikçi ve rekabetçi kimliğini ön planda tutmuştur. Bünyesinde bulundurduğu Alet ve Makinalar ile bölge halkına öncülük yapmaya devam etmektedir. Gelemen işletmesi konum itibari ile Karadeniz Bölgesinin en büyük işletmesi konumundadır.